דברו איתנו בוואטסאפ
נדל"ן להשקעה

נדל"ן להשקעה

כששוק ההון מציג ירידות חדות, הבנקים מגמגמים, והמט"ח לא יציב- ענף הנדל"ן מוכיח שוב את היציבות, העוצמה והפוטנציאל למשקיעים.

למרות היתרונות הבולטים שמציע שוק הנדל"ן על פי אפיקי השקעה אחרים, נכסי נדל"ן להשקעה אינם מוצר מדף, והשקעות הנדל"ן השונות אינן זהות בהיקף הסיכון, בתשואה החזויה ובהתאמתן למשקיעים הרבים בשוק. ההחלטה העומדת בפני המשקיעים היא לא באיזה ענף להשקיע, כי אם איזה אפיק נדל"ן יעניק את התמורה הטובה ביותר להשקעה.

בין אפיקי הנדל"ן להשקעה הרבים הקיימים בענף:

  • רכישת נכס מגורים לצרכי השכרה ליצירת נכס מניב והכנסה פאסיבית וגם לצרכי מכירת הנכס שמניב תשואה.
  • רכישת נכס מגורים והשבחתו לצורך תשואה משולבת, השכרה לפרק זמן מוגבל, ומכירתו במחיר גבוה יותר.
  • רכישת נכס מסחרי לצורך השכרת הנכס לעסקים בחוזים ארוכי טווח ובתשואה מניבה גבוהה.
  • רכישת קרקע חקלאית במחיר מוזל, לצורך הפשרת הקרקע ושינוי ייעוד שלה לקרקע לבניה- השקעה שצפויה להניב תשואה גבוהה אולם גם הסיכון בה גבוה בהתאם.
  • קרנות נדל"ן- קרנות נדל"ן להשקעה הן קרנות העוסקות בגיוס הון מן הציבור, השקעתו במיזמי נדל"ן בישראל ובעולם וגזירת תשואות עבור המשקיעים.

איך בוחרים אפיק נדל"ן להשקעה

ההחלטה להשקיע בנדל"ן מצריכה עבודת הכנה יסודית וקפדנית, היכרות עם אפיקי ההשקעה השונים על המאפיינים והסיכונים שהם מציעים, עלויות מימון וחובות מס העשויות להשפיע על כדאיות העסקה, ויכולת ניתוח של הנתונים הללו.

אחת הדרכים הנוחות והבטוחות יותר לזכות בנגישות לכל המידע הרלוונטי ולמקסם את סיכויי ההשקעה, היא באמצעות בחירה בהשקעה באמצעות חברת השקעות נדל"ן.

חברת השקעות נדל"ן היא חברה אשר מאגדת מגוון רחב של בעלי מקצוע, בניהם: מומחי נדל"ן, יועצים משפטיים, אנליסטים מומחים בניתוח מידע ונתונים ואחרים, לטובת איתור הזדמנויות נדל"ן להשקעה.

בין מאפייני ההשקעה העצמאית בנכסי נדל"ן:

דרישה להון עצמי גבוה, לרוב בשילוב מימון.

עלויות מיסוי נדל"ן הנהוגות בישראל ומחמירות עם משקיעים הרוכשים נכס שני בנוסף לדירת מגורים קיימת, או למיסוי מקומי בהתאם למדינת היעד במקרה של השקעות נדל"ן בחו"ל.

סיכונים- רכישה של דירה או נכס מסחרי להשקעה, מספק למשקיע נכס חומרי בבעלותו, המעניק את הבטוחה להשקעה. יחד עם זאת, ככל שלא מדובר בדירה המיועדת לשימוש אישי, השקעות אלו אינן נטולות סיכונים. הסיכון העיקרי הטמון בהשקעה בנדל"ן היא צניחת ערך הנכס בטווח הזמן המתוכנן להשקעה, מה שיוביל לאובדן הון. גם קיפאון בשוק, הופך את ההשקעה ללא כדאית, כאשר העלויות הנלוות לרכישה ולמכירת הנכס, לצד ההון שקפא, יהפכו השקעה להפסד מאכזב. סיכונים אחרים נוגעים לנכסים המיועדים להשכרה, הדורשים לא אחת עלויות תחזוקה ותיקונים, ו/או נותרים ריקים וללא שוכרים למשך פרקי זמן, ומותירים את המשקיע ללא ההכנסה הצפויה.

בעסקאות מסוג רכישת קרקע לצרכי הפשרה, פוטנציאל הרווח הגדול יותר כרוך גם בסיכון גדול יותר, להשקעה בקרקע שלא תזכה להפשרה בסופו של דבר, ותותיר את המשקיע עם קרקע ללא אפשרויות בניה ובעלת ערך מופחת.

השקעה באמצעות קרן השקעות נדל"ן

קרנות הנדל"ן להשקעה מתבססות על עיקרון הרכישה הקבוצתית, תוך יצירת מעטפת מקצועית הכוללת את מיטב המומחים, החיבורים הנדרשים ופיזור הסיכונים, במטרה להביא לצמיחת הקרן וההון של המשקיעים בה.

הבחירה בהשקעה באמצעות קרן נדל"ן להשקעה מתאפיינת במספר יתרונות המושכים את המשקיעים:

הקרן מנוהלת באמצעות צוות מומחים בתחומים שונים, המנתחים את פוטנציאל ההשקעה וקובעים את אסטרטגיית ההשקעה, בכלים ובניהול מקצועי ומבוסס הכשרה, ידע וניסיון רב שנים.

ההון הנדרש לצורך השקעה בקרן נמוך ביחס להון הנדרש לצורך רכישת דירה, בית, משרד או כל נכס נדל"ן באופן עצמאי, וללא צורך בהתחייבות למימון יקר.

בשונה מהשקעה בנכס בודד, המתבצעת כנגד תחזית משוערת, ניתן לבחון ולמדוד את ביצועי הקרן לאורך שנות פעילותה, ואת הצלחותיה.

בזכות החיבור בין צוות מומחים ומאגרי הידע שמשמשים את הקרן לצורך ניהול ההשקעות השונות, קרן השקעות נדל"ן אינה מוגבלת להשקעות במרחב הגאוגרפי המקומי, ופותחת אפיקים להשקעות נדל"ן בחו"ל תוך ניתוח השוק הבינלאומי ואפשרות לאיתור נכסים, פרויקטים והזדמנויות השקעה בעולם כולו.

חברת SDB– חברה להשקעות נדל"ן

חברת SDB היא חברה ישראלית הפועלת כקרן השקעות נדל"ן בבעלות פרטית, אשר מחברת בין משקיעים ישראלים, למיזמי השקעה בעלי פוטנציאל תשואה אטרקטיבי בחו"ל. החברה מרכזת את מאמציה במגוון מוקדי ומיזמי השקעה בארה"ב, בספרד ובאנגליה.

הקרן משקיעה במיזמים ובפרויקטים בני מספר רב של יחידות דיור או נכסים עסקיים, תוך גיוס והשקעת ההון הנדרש להשלמת המיזם, וגריפת הרווחים וחלוקתם בין המשקיעים בטווח זמן הנע בין 3 שנים בממוצע.

השקעות הקרן מבוססות אסטרטגיה הכוללות מנגנון יעיל לסקירה ולאיתור נכסים בפריים לוקיישן, תוך חיבור לשותפים מקומיים שיסייעו בהשלמת הכלים הנדרשים לפעילות נדל"נית במדינת היעד האמורה.

הנכסים בהם בוחרת קרן הנדל"ן SDB להשקיע, הם נכסים בעלי פוטנציאל השבחה גבוה וצורך בגיוס הון מהיר, שני מאפיינים המעצימים את פוטנציאל התשואה עבור המשקיעים, כאשר מומחי הקרן אמונים גם על בחינה מקיפה של גורמי הסיכון, מיפוי שלהם ובחירה בנכסים בעלי בטוחות ופוטנציאל סיכון נמוך.

הקרן מעמידה לרשות הנכסים והמיזמים הנבחרים הון נזיל, המגיע מכספי המשקיעים וממלוות אשר נוטלת הקרן לצורך השלמת ההון על פי צורך, מבנקים מקומיים, המצביעים אמון במיזמי הקרן ובפעילותה.

לאורך תקופת ההשקעה מבצעים מומחי הקרן מעקב קפדני, ניתוח מידע והערכות, וכל אפיקי ההשקעה מנוהלים בזמן אמת, ותוך חתירה למיצוי פוטנציאל התשואה והגנה על האינטרסים של המשקיעים בקרן.

המשקיעים זוכים למנגנון משפטי מקיף המלווה כל עסקה והשקעה תוך שקיפות מלאה ואפשרות מעקב אחר ביצועי הקרן תוך פירוט ההשקעות השונות, דיסקרטיות מלאה, פיזור סיכונים והשקעות נדל"ן מפוקחות ומבוקרות, בהן דמי הניהול של הקרן נגזרות במנגנון המתייחס לביצועיה, ומהווה מודל ממריץ לניהול אחראי ולחתירה לצמיחת ההון של המשקיעים בה.

המידע שימושי? שתף עם חברים

אנו כאן לשירותכם

צרו איתנו קשר

location בסר 3, מצדה 9, בני ברק
clock ימים א’-ה’ 09:00-18:00