דברו איתנו בוואטסאפ
השקעות נדל

השקעות נדל"ן באנגליה

arrow
פרויקטים בתהליך
The Place 174-177 High Holborn, London/ UK
The Place 174-177 High Holborn, London/ UK
פרויקט השבחה / רכישת מבנה קיים הכולל קומת מסחר ו7 קומות משרדים, שיפוץ המבנה, השכרתו ומכירה / צפי לאקזיט 5-3 שנים / פרויקט מספר 24 שלנו באנגליה שמתוכם בוצעו 5
תחילת הפרויקט - 2024
פרויקטים בתהליך
Ashford, UK
Ashford, UK
פרויקט מניב, בניין מגורים הכולל 134 יחידות דיור, תפעול והשבחה של הנכס, שיעור התפוסה בנכס 100%
תחילת הפרויקט - 2024
פרויקטים בתהליך
Magnolia, Exmouth
Magnolia, Exmouth
פרויקט מניב, מרכז מסחרי הכולל 9 חנויות ו-21 חניות, שיעור התפוסה בנכס 100%
תחילת הפרויקט - 2023
פרויקטים בתהליך
Uxbridge 2
Uxbridge 2
פרויקט יזמי, סיום שיפוץ הבניין, השכרת הדירות ומכירה כנכס מניב, 7 קומות עם 140 דירות מגורים, גודל הנכס- 92,979 SQF
תחילת הפרויקט - 2023
פרויקטים בתהליך
Treaty Center 2
Treaty Center 2
פרויקט יזמי, מרכז קניות קיים: גודל הנכס- 332,661 SQF ומתפרס על כ- 26 דונם, קידום תוכניות והיתרים, פינוי הנכס ומכירתו בהתאם להסכם החתום.
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Astral 2, Crawley
Astral 2, Crawley
פרויקט יזמי, הסבת בניין משרדים קיים כולל מגרש חנייה, הוצאת היתרים להריסת המבנה ובניית מבנה לוגיסטי.
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Atrium, Crawley
Atrium, Crawley
פרויקט יזמי, רכישת בניין משרדים שאינו מאוכלס כולל מגרש חנייה, הוצאת היתרים להריסת המבנה ובניית מבנה לוגיסטי
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Marks & Spencer, Horsham
Marks & Spencer, Horsham
פרויקט מניב רכישת חנות של Marks & Spencer הממוקם במתחם הקניות Swan Walk, Horsham, תפעול החנות + תכנון בנייה של 30 יחידות דיור מעל הנכס
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Coopers Square
Coopers Square
פרויקט מניב רכישת קניון בעל 82 יחידות מסחר. חידוש חוזים העלאת דמי שכירות, העלאת אחוז התפוסה ומכירה
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Riverview
Riverview
פרויקט יזמי רכישת 2 בנייני משרדים והסבתם למגורים הרחבת כל בניין ל- 5 קומות ו- 86 דירות, סך הכל 172 דירות
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Pavnolia
Pavnolia
פרויקט מניב רכישת מרכז מסחרי הכולל 25 יחידות מסחר
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
H&M, NEXT
H&M, NEXT
פרויקט מניב רכישת 3 חנויות מסחר: NEXT ,H&M, NAT WEST . חידוש חוזים העלאת דמי שכירות ומכירה
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Treaty Center
Treaty Center
פרויקט תכנוני רכישת מרכז קניות קיים. תכנון למתחם הכולל קמעונאות, משרדים ודירות מגורים.
תחילת הפרויקט - 2022
פרויקטים בתהליך
Uxbridge
Uxbridge
פרויקט מניב הסבת בניין משרדים למגורים שנמצא כבר בתהליך בנייה, הבניין מכיל 7 קומות עם 140 דירות מגורים.
תחילת הפרויקט - 2021
פרויקטים בתהליך
Harrow
Harrow
פרויקט יזמי רכישת בניין עם קומת מסחר, הסבה של הקומה העליונה ותוספת של 2 קומות, סה”כ כ- 43 יחידות דיור
תחילת הפרויקט - 2021
פרויקטים בתהליך
The Spires, Barnet
The Spires, Barnet
פרויקט מניב רכישת מרכז מסחרי בתפוסה של כ-85% ומונה 36 חנויות ו-440 מקומות חניה.
תחילת הפרויקט - 2021
פרויקטים בתהליך
Astral Towers, Crawley
Astral Towers, Crawley
פרויקט מניב רכישת בניין משרדים בתפוסה של כ-52%
תחילת הפרויקט - 2021

סביבת הריבית הגבוהה והקיפאון שחווה ענף הנדל"ן בישראל, לצד הטלטלות של שוק ההון, מותירים משקיעים רבים "על הגדר". אולם יש מי שבוחר לנתב את השקעותיו אל מחוץ לגבולותיה הגאוגרפיים של מדינת ישראל. השקעות נדל"ן באנגליה הן בעלות פוטנציאל תשואה גבוה ומגלמות מגוון יתרונות שהפך אותן למבוקשות  ביותר על ידי המשקיעים הישראלים.

השקעות נדל"ן באנגליה – בחירת אפיק השקעה- למה דווקא השקעה בנדל"ן

הון עצמי שאינו מנוהל ומושקע הוא הון אשר עלול לאבד מערכו בכל יום. עליית הריבית המתמשכת במשק לא הצליחה להפוך את החיסכון של הכסף בבנק לאטרקטיבי, בעיקר בשל האינפלציה הדוהרת ונסיקת המדד. שוק הנדל"ן נחשב לאפיק השקעה בטוח הפתוח להשקעות של משקיעים מנוסים ואילי הון ונדל"ן, אולם גם מזמין ומנגיש מגוון ערוצי השקעה לבעלי הון פרטיים שמבקשים להנות מהשקעה בטוחה, תשואה מניבה ו/או יצירת הכנסה פאסיבית קבועה. ענף הנדל"ן בישראל ובעולם נשען על עיקרון כלכלי פשוט שאחראי על ההצלחה והצמיחה הכמעט אבסולוטיות בענף, עיקרון הביקוש וההיצע. ככל שההיצע יהיה גדול יותר ביחס לביקוש – מחיר המוצר יצנח, בעוד שהיצע מוגבל וביקוש גבוה יביאו לנסיקת מחירים, עד לניתוק מוחלט מערכם הכלכלי, תופעה המכונה גם: בועה. בענף הנדל"ן הפער בין הביקוש להיצע הולך וגדל, כאשר הביקוש עולה כתוצאה מגידול בהיקף האוכלוסייה בעולם: מערכות בריאות מתקדמות שמביאות לעלייה בתוחלת החיים, הגברת הילודה, עליה באחוז הגירושין שמביאה לפיצול יחידות משפחתיות לשתי יחידות דיור. זאת לצד היצע שנותר מוגבל, בעיקר משום שהיצע הקרקעות, המהוות את חומר הגלם לנדל"ן מוגבל. היצע הקרקעות המוגבל לצד הגידול באוכלוסייה ובצרכי הנדל"ן שלה, יוצר משוואה חד כיוונית, שעל פי תחזיות והערכת מומחים רבים, מנציחה את המשך עליית מחירי הנדל"ן בעולם, לטווח הארוך.

השקעות נדל"ן באנגליה – איפה כדאי להשקיע

הבחירה להשקיע בנדל"ן בחו"ל בכלל, ובאנגליה בפרט, היא תובנה של משקיעים, שבמאה העשרים ואחת העולם הוא גלובלי, ומגבלות גיאוגרפיות אינן מהוות עוד חסם בדרך לבחירת האפיק האופטימלי לעשיית הון. באמצעות ניתוח נכון של אפשרויות ונתונים, וניצול הטבות ויתרונות שמעניקה ממשלת אנגליה למשקיעים זרים, ניתן להגדיל באופן ניכר את אחוזי התשואה הממוצעים בגין השקעה דומה בישראל, ולהנות ממגוון אפיקי השקעה ואפשרויות, להתאמה אישית בהתאם לצרכי המשקיע, ההון והיעדים אליהם הוא חותר. יחד עם זאת, השקעות נדל"ן באנגליה אינם מוצר מדף, ותכנון של השקעה כזאת מחייב היכרות עם השוק המקומי, חקיקה ותקנות נדל"ן, מיסוי ומאפיינים נוספים.

תכנון נכון של השקעת נדל"ן באנגליה

השקעת נדל"ן בחו"ל תתבסס על מספר עקרונות מובילים:

-חוסן כלכלי וצמיחה של מדינת היעד
-בחינת התנהגות השוק והכלכלה המקומית בעתות משבר
-ניתוח שוק: עלויות רכישת נדל"ן אל מול עלויות שכירות מקומית
-מיסוי נדל"ן החל על משקיעים
-השוואה בין תחזיות צמיחה ותשואה ביחס להשקעות נדל"ן מקומיות.

אנגליה- כלכלה מקומית, נתונים וצמיחה

בבחינת אפשרויות השקעות נדל"ן באנגליה, נבחן את הממלכה הבריטית וחוסנה הכלכלי, לאורך העשור האחרון, בדגש על התנהגות ענף הנדל"ן ותקופות משבר. אנגליה היא בין המדינות החזקות והיציבות באירופה, אשר פרישתה מן האיחוד האירופי בשנת 2020, היוותה עדות לחוזקה הכלכלי וחוסר התלות שלה, ונשענה על היקף סחר עצמאי, ייצוא, ותיירות, אשר העניקו לה מעמד וחוסן כלכלי של מעצמה מובילה באירופה. לאורך העשור האחרון הציגה הממלכה הבריטית נתונים מרשימים, צמיחה כלכלית העומדת על 6%-8% בשנה, שהשפיעו גם על ענף הנדל"ן, שמלבד מכה קלה בכנף שחטף בשנת 2021, במשבר הקורונה העולמי, הוסיף לנסוק ולהציג נתוני צמיחה ממוצעים של כ-12% בשנה.

יתרונות להשקעות נדל"ן באנגליה

בין היתרונות הבולטים שהפכו את אנגליה ליעד פופולרי עבור משקיעים זרים:

חוסן כלכלי

כאמור, אנגליה מציגה צמיחה עקבית וחוסן כלכלי הניכר גם בתקופות של משברים כלכליים עולמיים, ומהווה יעד בטוח למשקיעים.
נגישות- גם השקעה מעבר לים חשוב לנהל באחריות, לבחון בעיניים ביקורתיות, בסיור פיזי בנכס ובסביבה ולא בהסתמך על פרסומים וקטלוגים. אנגליה מצויה במרחק כ-5 שעות טיסה מישראל בלבד, השפה המדוברת בה היא אנגלית- שפה בינלאומית השגורה בפי המשקיעים הישראלים, מה שמקל על ההגעה, ההתנהלות והגישה למידע הרב הנדרש.

תיירות

אנגליה היא אחת מן המדינות המתויירות בעולם, מה שמחזק את כלכלת המדינה, ומספק למשקיעים מגוון אפיקי השקעה בנדל"ן.

אקדמיה

אנגליה היא ביתם של כמה מן המוסדות האקדמיים המובילים בעולם, המושכים אליהם סטודנטים ממעמד סוציואקונומי גבוה, ממגוון מדינות ברחבי אירופה ומן העולם כולו. היקף גדול של סטודנטים יוצר ביקוש ליחידות דיור קטנות ומחירי שכירות גבוהים ויציבים בערי האקדמיה. נכסים אלו נבנים בבניה מהירה ובסטנדרטים שאינם יוקרתיים, נמכרים בעלות נמוכה יחסית, ומספקים תשואות גבוהות, שוכרים יציבים לתקופות של 3-4 שנים בממוצע וגידול בביקוש שעולה מדי שנה.

תנאי מימון

השקעות נדל"ן ברובן מבוססות על שילוב בין הון עצמי למימון חיצוני, כאשר הבנקים בישראל אינם מעניקים משכנתאות לטובת השקעות נדל"ן בחו"ל, בנכסים אותם הם אינם יכולים למשכן לטובתם כערובה להלוואה. גם קבלת מימון במדינה זרה אינו הליך קל ולרוב בלתי אפשרי, אולם מדיניות של עידוד השקעות באנגליה מעמידה בפני משקיעים זרים (ישראלים) מגוון אפשרויות מימון מגופים פיננסיים מקומיים, בהיקף של עד 70% משווי הנכס ובתנאי החזר נוחים ומשתלמים.

מדיניות מיסוי

ממשלת אנגליה נוהגת באסטרטגיה התומכת בהזרמת כסף זר למדינה בדרך קבע, באמצעות מדיניות מס מקלה והטבות מס למשקיעים זרים. למשקיעים זרים במדינה חשוב ומומלץ להסתייע ביועץ מס מקומי לתכנון מוקדם ולמיצוי הקלות והטבות המס.

יתרונות אלו, לצד מאפיינים אחרים יצרו שוק נדל"ן המעניק למשקיעים הזרים מגוון אפשרויות ומסלולי השקעה נגישים, ואחוזי תשואה גבוהים ביחס להשקעות סולידיות אחרות וביחס להשקעות הנדל"ן בישראל.

חשוב לציין:
אפיק נוסף ומבטיח להשקעות נדל"ן באנגליה הוא אפיק הנדל"ן המסחרי, המציע מגוון אפשרויות השקעה בנכסים מסחריים, באזורי תיירות ובאזורי המסחר והתעשייה, במחוזות שונים.
הדיווח על עסקאות הנדל"ן באנגליה וההכנסות בגינן כולל אפשרות לדיווח על הוצאות מוכרות, דוגמת: עלויות משפטיות, דמי ניהול ואחזקת נכס, שיפוצים, ביטוח למבנה, שכר טרחה לרואה חשבון והוצאות נוספות, המופחתות ממחיר הנכס לצרכי תחשיב המס.

 אזורי השקעה מבוקשים באנגליה

תכנון נכון של השקעת נדל"ן מתבסס בראש ובראשונה על בחירת מיקום, וגם באנגליה ניתן למצוא פערים בעלויות הנכס, בדמי השכירות ובתשואה הכוללת בין ערים ואזורים שונים. חברת SDB מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון נכסים להשקעה, באזורים שונים באנגליה. הנכסים מאותרים במיומנות ובאחריות על ידי צוותי החברה, המשלבים בין מומחי נדל"ן ופיננסיים מקומיים המביא היכרות מעמיקה עם מאפייני השוק המקומי באנגליה ואזורי הביקוש. לצד המומחים המקומיים פועל צוות ישראלי מקצועי ומיומן, המכיר את ציבור המשקיעים הישראלים וצרכיהם, ומספק מעטפת שירותים וליווי אישי, בדרך ליצירת אפיק השקעות בעל פוטנציאל צמיחה גבוה וסיכון מופחת.

אנו כאן לשירותכם

צרו איתנו קשר

location בסר 3, מצדה 9, בני ברק
clock ימים א’-ה’ 09:00-18:00